Domů

Animefestí přípravka

K radosti fanoušků se s mangou na českém trhu poslední roky roztrhl pytel. Množství titulů i výběr žánrů utěšeně roste a s nimi taky poptávka po lidech, kteří je dokáží přeložit či vysázet. Rozhodli jsme se proto opět přiložit ruku k dílu a ve spolupráci s nakladatelstvím Crew představujeme Animefestí přípravku.

V Přípravce se začínajícím překladatelům a sazečům věnují zkušení profesionálové v rozsahu, na který při běžné produkci není prostor.  Myšlenka zkusit vytvořit systém, který umožní začínajícím překladatelům nabrat zkušenosti, aniž by tím příliš zatěžovali redaktory, je stará několik let a vychází z toho, jak si Animefest postupně buduje a vychovává svůj překladatelský tým.

A když podíl mangy na českém komiksovém trhu rekordně stoupl, rozhodli jsme se oslovit Crew, se kterou spolupracujeme dlouhodobě. Aktuálně v této spolupráci vychází první titul, do budoucna podle potřeb a vytížení vedoucích možná přidáme i nějaký další. Cílem je zaučit dostatek mladých talentů, aby dokázali pokrýt rozšiřující se nabídku.

Projekt funguje pod vedením Petra „Astraka“ Kabelky a Ely K. Vítové, které můžete znát nejenom jako vedoucí překladatelské sekce u nás na Animefestu, ale také jako překladatele u Crwe nebo titulkáře pro velké streamovací platformy. Pokud umíte japonsky a česky, případně jste vynikající grafici, máte dostatek schopností, ale schází vám zkušenosti, můžete se zkusit přihlásit i vy.

Stačí se nám ozvat na preklad@animefest.cz, následně prověříme vaše dovednosti a vy možná dostanete možnost spolupracovat s námi na dalších zajímavých projektech. Jde o regulérní placenou spolupráci, žádnou neplacenou stáž. Koupí naší mangy tak děláte radost nejen sobě, ale také pomáháte celou Animefestí přípravku financovat.

Prvním projektem Přípravky je romantická manga Jednou rozkvetu i já:

Na střední škole rozkvétá romantický příběh dvou dívek. Jedna chce být milovaná všemi, zatímco druhá není schopná milovat nikoho.

Jú Koito se pomalu smiřuje s tím, že nikdy nepochopí, co je to láska. Všechno se ale změní, když se jí vyzná spolužačka ze studentské rady Tóko Nanami. Ta se těší obdivu celé školy a Jú, která hlubších citů není schopná, jí proto naprosto učaruje. Dívky se společně vydávají nejen na cestu za láskou, ale především za poznáním sebe sama.

 

Mangu si můžete pořídit například na e-shopu nakladatelství Crew zde.

 

 

V rámci druhého projektu Přípravky připravujeme mangu Ach, vy dívky v mládím zmítané:

Kazusa je společně se svými čtyřmi kamarádkami Rikou, Niinou, Hitohou a Momoko členkou literárního klubu. Když jednoho dne probírají, co všechno by chtěly vyzkoušet před smrtí, jedna z nich nadhodí... „sex“. Od té chvíle na tohle téma, které pro ně bylo do té doby tabu, narážejí na každém kroku.

Ach, vy dívky mládím zmítané je vtipný příběh o tom, jak se pětice dospívajících holek snaží porozumět nově probuzeným citům, touhám i sobě samotným. Jak se s tímhle obdobím plným nejistot, objevování a nezapomenutelných zážitků poperou?

 

Mangu si můžete pořídit například na e-shopu nakladatelství Crew zde.