Důležité informace před cestou (2024)

14. 5. 2024

Kdy a kde?

Animefest se koná od pátku 24. 5. do neděle 26. 5. 2024 na brněnském Výstavišti. Oficiální zahájení programu začíná v pátek v 18 hodin. Vstup otevřeme již v 16 hodin, části doprovodného programu budou v provozu.

Hlavní vchod na Animefest bude v pavilonu E. Pokud máte vstupenky zaplacené v předprodeji, můžete je vyměnit za vstupní náramky také u hlavní brány Výstaviště v pátek 16:00-19:00 a v sobotu 8:30-12:00 (mimo tyto časy pouze v pavilonu E). Jakmile budete mít náramky, můžete chodit hlavní bránou.

Dřívější odbavení - pokud již máte dopředu zaplacené vstupenky, můžete si vyzvednout náramky a materiály dopředu - ve čtvrtek od 16 do 18 hodin, v pátek od 10 do 13 hodin. Tak se snadno vyhnete frontám. Vyzvednutí v pavilonu E.

Náramek si musí každý vyzvednout osobně, není možné vydávat náramky navíc. Pro rodinné vstupenky je nutné, aby pro náramek přišli všichni dohromady (později už je to jedno).

Otevírací doba - pátek 16:00-24:00, sobota 8:30-24:00, neděle 8:30-15:00. Přízemí haly E zavírá ve 20:00, Artist Alley zavírá ve 21:00, deskoherna, Lancraft a Lasergame zavírají ve 22:00, haly A1 a A2 zavírají ve 23:00. Ostatní sály se zavírají po posledním programu.

Informace o dopravě na Výstaviště a mapa sálů

Posilové spoje MHD: v pátek i sobotu pojedou posilové tramvaje P12 po trase Výstaviště - Hlavní nádraží - Konečného náměstí. Odjezdy od výstaviště v 23:15, 23:45, 0:15 a 0:45.

Jak u vstupu?

Pokladny v hale E budou otevřeny po celou dobu programu. Pokud máte zaplacenou vstupenku, ukažte u vstupu kód. Dostanete náramek, který slouží jako vstupenka, proto si jej nechte na ruce, dokud Animefest úplně neopustíte. U vstupu si také můžete vzít tištěnou informační brožuru.

Prosíme, poklidně se zařaďte do fronty a netvořte velké hloučky před vchodem, aby mohli procházet již odbavení návštěvníci.

Vstupné je možno platit také platební kartou nebo v eurech.

Pokud jste si zakoupili rodinné vstupné, je třeba, aby byli u odbavení všichni společně.

Mobilní aplikace

Aktuální program a případné změny snadno zjistíte pomocí aplikace pro Android nebo iPhone. V aplikaci také můžete hlasovat v soutěžích a zapojit se do celoconové hry o střípky.

Ubytování ve škole

Pro všechny návštěvníky je k dispozici ZŠ Kotlářská. Do volných prostor vás nasměrují organizátoři na místě. Nezapomeňte si vzít spacák a vše, co potřebujete k příjemnému strávení noci.

Škola bude otevřená v pátek od 14 hodin pro odložení věcí, můžete přijít i bez náramku (ale potřebujete vstupenku). Vzhledem k provozu školy je ubytování přímo do tříd možné až od 16 hodin. V neděli je potřeba vše vyklidit do 16 hodin, takže si můžete věci vyzvednout až po skončení Animefestu. Škola bude přístupná a hlídaná i přes den. Jsou k dispozici i sprchy. V neděli můžete pro odložení batohů využít galerii A1. Dodržujte noční klid, jinak vás mohou organizátoři z tělocvičny vykázat.

Program

Bohužel se do žádného ze sálů nevejdou všichni fanoušci. Pokud tedy bude na nějakém programu přeplněno, zajděte se podívat jinam, alespoň si rozšíříte obzory.

Většinu soutěží a přednášek budeme natáčet. Program z Rotundy budeme živě přenášet na obrazovku v hale A1. Program z Rotundy a AF Studia streamujeme na internet. Budeme se snažit natočit všechny potenciálně hodně navštěvované body programu (např. cosplay soutěže), abyste si je mohli později prohlédnout alespoň ze záznamu. Pokud si chcete zajistit místo a nechcete se mačkat, na Cosplay soutěž a Cosplay debut si můžete rezervovat místo. Je vyhrazeno 100 míst, cena rezervace 100 Kč, v prodeji na Infostánku v A1 (od pátku 19:00 na Cosplay debut, v sobotu od 10:00 na Cosplay soutěž).

Ve všech prostorách najdete informační panely s programem a aktuálními informacemi (změny apod.). Prosíme nesahat na obrazovky.

V pátek 24.5. proběhne WarmUp party v klubu Enter a v sobotu 25.5. proběhne Afterparty na Flédě.

Zbraně a cosplay

Pokud si chcete vzít jakékoliv potenciálně nebezpečné předměty (kovové, airsoftové či jakékoliv zbraně, které by mohly být považovány za funkční), raději je neberte. A pokud přeci jen vezmete, nesmíte s nimi provádět nic nebezpečného, jinak zbraně zabavíme. Airsoftové zbraně musí být (dočasně) znefunkčněné, tedy například bez baterky, pružiny nebo zapečetěné. Pro pohyb na veřejnosti mimo Animefest si raději zbraně schovejte do obalu.

Objednaná trička a další zboží

Objednávky si vyzvedněte v prodejním stánku Animefestu, ten najdete mezi stánky v hale E. Předem zaplacené objednávky pro vás schováme, ale přijďte nejpozději do soboty 22:00. Pro urychlení si připravte kód objednávky.

Hlasování

V Cosplay soutěži, Cosplay debutu, AMV soutěži a FestDance se hlasuje pomocí mobilní aplikace. Pro AMV soutěž a FestDance hlasujte do soboty 19:00! Pro ostatní soutěže můžete hlasovat do neděle 10 hodin.

Parkování

V některých částech Brna platí regulované parkování. V okolí výstaviště jde o prostor před hlavní bránou, ulici Křížkovského a okolní ulice, poznáte podle modré čáry u parkovacích míst. Ulice Křížkovského patří do zóny B, kde se platí celý pracovní den 30 Kč/hodinu, ulice Hlinky patří do zóny C, kde se platí v pracovní dny v době od 17 do 6 hodin (přes noc) 20 Kč/hodinu - více informací, přesnou mapu zón a platbu online najdete na webu https://www.parkovanivbrne.cz. Další možnost je využít parkovací dům Expoparking (naproti pavilonu E).

Občerstvení

Letos jsme veškeré občerstvení rozšířili. Najdete jej jak ve venkovních prostorách podél cesty z jedné budovy do druhé, tak v samotných budovách. V okolí Výstaviště a Mendlova náměstí je dostatek restaurací různého druhu, na Mendlově náměstí samoobsluha.

Provoz restaurace u sálu Morava: sobota 10:30-16:00, neděle 10:30-15:00

Šatny

Šatny jsou k dispozici v pavilonu E a dvě šatny v Rotundě. Využívejte prosím všechny šatny. Objemná zavazadla si pokud možno odložte v místě ubytování.

V hale A2 je Cosplay šatna pro odložení věcí pro cosplayery (všechny, nejen soutěžící). Součástí šatny jsou i převlékací kabinky a stolky se zrcadly. 

V neděli otevřeme navíc galerii A1 pro odložení zavazadel.

Další informace

Před cestou si ještě prostudujte pravidla chování a odpovědi na časté dotazy.

Organizátory ve službě poznáte podle modrých vest s nápisem Hlídka. Další organizátoři mají barevné visačky s přezdívkou a organizátorskou rolí. Nebojte se kohokoliv odchytit, pokud budete mít dotaz, prosbu, připomínku nebo problém. Nebojte se upozornit organizátory, pokud uvidíte, že někdo porušuje pravidla. V případě zranění nebo zdravotních potíží kontaktujte organizátory nebo infostánek.

V pavilonu A1 a E budou informační stánky, kde se dozvíte vše potřebné o Animefestu, cestování po Brně, blízkých možnostech občerstvení, brněnských atrakcích atd. Také zde budou fungovat ztráty a nálezy a pomůžeme vám s řešením potíží. Telefonní číslo na Infostánek je 723 898 575.

Co dělat na Animefestu před zahájením?

Už jste odbavení, ale program ještě nezačal? Odvezte si batohy a věci do tělocvičny. Prohlédněte si zboží u stánků, někdo už třeba bude mít vybaleno. Část doprovodného programu už také bude v provozu (hudební hry, konzolové hry, aréna...). Poznávejte nové otaku kamarády. Udělejte si hezkou jarní procházku na Špilberk.