Deskoherna (2024)

14. 5. 2024

Program Deskoherny

4 Kavky

Proč 4 Kavky? Protože se jmenujeme Kavkovi a jsme 4. Věnujeme se moderním deskovým hrám, které vznikly v tomto století. Sejít se jako rodina u jednoho stolu nad prima deskovkou nám dává smysl. Jsme experti na jednoduché, kratší hry pro rodiny s dětmi ve věku 8+. Najdete u nás hromadu herního obsahu. Vydáváme vlastní hry i hry jiných českých autorů a pár super her dovážíme ze světa - třeba japonské Oink Games, jejichž jsme výhradním distributorem.

Asmodee/Blackfire deskoherna

Moderní společenské hry pro všechny věkové kategorie přináší na Animefest Blackfire/Asmodee – přední distributor her a hraček na českém i slovenském trhu, který letos oslaví 25. výročí. Můžete se těšit na spoustu známých společenských her a novinek, které vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

Bardmistr games

Jsme dva týpci bez bázně a hany, plešky a vany, kteří se rozhodli udělat díru do světa deskových her svou bezostyšnou kreativitou. Kuba je chytrej řízek, kterej fachá jako vědec, takže je chodící mozek. A Maui se živí přicmrndáváním okolo her, kyberatletů a podobných chujovin. Dohromady tvoříme dynamický kombo, který chce světu přinést další způsob, jak utratit svý otrocky vydřený prachy. Máme pro vás hotovou karetku Velbloudí Karavana a připravujeme nekorektní kultovku Hon na Čarodějnice.

Černý rytíř

Objev s námi svět plný fantastických her! Jsme nejdéle působícím obchodem zabývajícím se sběratelskými karetními hrami u nás v Česku. Aktivně podporujeme hraní a herní skupiny. Jsme rádi, když komunita drží pospolu a hráči si mají o co a hlavně kde zahrát! U nás můžeš najít rozsáhlý výběr sběratelských karetních her - Magic: The Gathering, Pokémon, Lorcana, Flesh and Blood, One Piece, Star Wars a mnoho dalších. Také Dungeons&Dragons (D&D), deskové hry, kostky a velkou škálů doplňků k tvým oblíbeným hrám.

Colours of warriors paintzóna

Vždycky jste si chtěli zkusit nabarvit miniaturu do své oblíbené deskovky, ale nebyla příležitost? Teď je ta správná chvíle! Náš stánek je místo, kde se kreativita snoubí s relaxem. Samotné barvení je sice činností, při které se musíte soustředit, ale zároveň se necháte unášet vlastními nápady. Nakonec v ruce držíte své originální umělecké dílo! Základy barvení jsou jednoduché, limitem je pouze vaše fantazie. Ten pocit se nedá popsat slovy, musíte si to vyzkoušet!

Více o Mystery Challenge, a fotky vítězných modelů

Conquest: The Last Argument of Kings

Přijďte se podívat a zkusit si Fantasy rank and file wargame Conquest: The Last Argument of Kings! Wargame je žánr stolních válečných her s miniaturami, a jsou koníčkem, který umí pohltit. Nabízí něco pro taktiky a stratégy i pro modeláře věčně upatlané od lepidla a barviček.

Cornucopia TRPG

Pobočka Adventurers’ Guild je plná úkolů a misí, které čekají na nadšené dobrodruhy jako jste vy. Najdete tu cokoli od sběru kytek přes vymýcení slimů až po ochranu světa před démony. Ale pozor, abyste si neukousli příliš velké sousto. Vaše kariéra dobrodruha by tak mohla skončit dříve než začala. Pro ty, kteří se netroufnou na život dobrodruha, se určitě najde plno pracovních příležitostí v hlavním městě.

Dino Toys

Přijďte si zahrát české deskové hry od společnosti Dino. Mají pro vás připravené žhavé novinky i klasiky! Jako vždy vás přivítají nadšenci do deskových her a velcí srdcaři, připraveni vysvětlit vám úžasnou novinku Po stopách Darwina, nevyzpytatelnou dvojkovku od Vládi Suchého Aldebaran Duel nebo rozstřelovou hru z bájného středověku od Vlaadi Chvátila Kámen, zbraně, papír. Čekají vás také zajímavé turnaje a přehrávání prototypů. Tak dorazte, uvidíte, vyzkoušíte!

Dračí hlídka

Přijď se seznámit s jedním z nejhranějších TTRPG v České republice! Přijď za námi na stánek, řekneme ti o čem Hlídka je, a až tě zaujmeme, můžeš si i s našimi zkušenými vypravěči zahrát zkušební hru.

Fox in the Box - vydavatelství deskových her

Fox in the Box se specializuje na deskové hry pro náročnější publikum.

Go Klub Brno

Hledáte zábavu, která procvičí mysl i logické myšlení? Zkuste GO! GO je starobylá desková hra pro dva hráče, která si získala srdce milionů lidí po celém světě. Je to hra strategie, taktiky a intuice, která vás zaručeně pohltí. Nejen v našem Go klubu se můžete: - Naučit se hrát GO od zkušených hráčů - Zahrát si s přáteli nebo soupeři všech úrovní - Zúčastnit se turnajů a soutěží - Poznávat nové lidi a sdílet vášeň pro tuto úžasnou hru

Hry nás baví

Baví vás deskovky? Nás v Albi ano, a tak neváhejte a pojďte se mrknout na naše nejnovější kousky. Neradi se učíte pravidla, nevadí hry vám vysvětlíme! Nemáte čas hrát? Také nevadí. Můžeme se potkat na FB skupině Hry nás baví! Čekají tam na vás soutěže, rady a tipy, parádní komunita a deskovky od všech vydavatelů.

Legend of the Five Rings - přednáška + výuková hra

Legenda pěti kruhů - malý úvod do Smaragdového císařství Legend of the five rings (známá pod zkratkou L5R), je herní a literární série s převážně japonskou tématikou. Začala jako sběratelská karetní hra, kolem které později vzniklo i stolní RPG, deskové hry, knihy a larpy. Podíváme se krátce na její historii. Povíme si o chystaných novinkách a poté se více zaměříme na 5. edici pravidel RPG. Pro zájemce bude v průběhu dne připraveno i herní sezení s názvem „Nečekaný host“.

Mindok

MINDOK je vydavatelství moderních společenských her pro děti i dospělé. Jsou to například hry Carcassonne, Černé historky, Desítka nebo řada her SMART games. Máme ale i řadu dalších her, určených pro všechny hravé lidi od nejmenších dětí až po nejnáročnější hráče. Na českém trhu působíme od roku 2007 a za tu dobu jsme vydali více než 400 různých her.

Nero Games

Autorské štúdio spoločenských hier zo Slovenska. Tvoríme velké hry v malých krabičkách. Príď si zahrať KOMBO AFRIKA, RAW, FATAL ARENA, či CU[O]BE alebo otestovať naše nové prototypy.

Pink Troubadour

Pink Troubadour je české deskoherní vydavatelství a herní studio. Rádi vytváříme hry a chceme vám představit naše dva první tituly. První z nich je strategická hra Galileo Galilei o výzkumu nebeských sfér a těles. V rychlé karetní hře Grit and Glory se pak stanete lídrem gangu, který vám pomáhá zabrat cenné lokace dřív, než to stihnout vaši soupeři. Přijďte si k nám zahrát a zatroubit!

REXhry

Brněnské deskoherní vydavatelství spojené s prodejnou a eshopem Planeta her. Vydáváme rodinné i vyloženě hráčské tituly.

Shogi

Hledáš zábavu a intelektuální výzvu? Vyzkoušej japonskou hru Shogi! Shogi je hra generálů, která procvičí tvé strategické myšlení a taktické plánování. Je to také skvělý způsob, jak se seznámit s novými lidmi a prožít plno zábavy a přátelské soupeřivosti. Ať už jsi zkušený hráč nebo úplný začátečník, srdečně tě zveme do deskoherny, kde si můžeš shogi vyzkoušet a zahrát. Pravidla tě naučíme během 5 minut.

Shrinkopolis - nová česká desková hra

Představte si, že jste se probudili malincí ve velkém pokoji. Musíte si rychle obstarat zásoby, nástroje, ochočit zvířata a především postavit nejšťastnější malé město z každodenních věcí v obýváku. Shrinkopolis je menší strategická hra plná karetních kombinací pro 1-4 hráče na cca 40 minut. Pokud vás baví u her přemýšlet, plánovat své tahy a vymýšlet uspokojující komba, přijďte si ji vyzkoušet!

Tlama Games

TLAMA games je rostoucí vydavatelství, velkoobchod, prodejna a e-shop s deskovými hrami v Praze. Najdete u nás také půjčovnu a hernu stolních her. TLAMA games bylo založeno v roce 2018 z čiré radosti a příležitosti vydat skvělé hry v menších nákladech, kterých se žádné z větších českých vydavatelství neujalo.