Yoshinkan aikido – vystoupení/workshop

Yoshinkan aikido – vystoupení/workshop

Neděle 26. 5. 2019 10:00–11:30
A1, Stan bojovníků

Aikido je nedílnou součástí japonské kultury. Od svého založení se velmi rychle stalo oblíbeným a uznávaným bojovým uměním. Jednou z jeho forem je styl Yoshinkan, který se po vzoru meziválečného Japonska s nikým zrovna nemazlí. Také proto si vydobyl pověst drsnější školy. I přesto, že jde o nejmladší japonské bojové umění, jeho kořeny sahají až do dávných dob
samurajů z rodu Minamoto. Naše dojo je jediné v České republice, které styl Yoshinkan oficiálně vyučuje. Pokud jsi o Aikido ještě neslyšel, nebo nevíš, co si o něm myslet, zastav se u nás. 

Na Animefestu vystupujeme už několikátým rokem, a stejně jako dřív si i letos připravíme akční vystoupení, ve kterém vám představíme krásu a bolest Yoshinkanu. Tentokrát se zaměříme na tradičnější formu a formu se zbraněmi. Celé vystoupení bude komentované ve stylu dojo-stand-up show. Takže krom příjemného pohledu na naše ztepilé chlapce a sličné dívky zjistíte i něco víc o aikidu. Diskuze po bitvě je vítána.
V rámci workshopu budeš mít možnost vyzkoušet si některé techniky na vlastní pěst pod vedením zkušených aikidoků, nebo probrat své znalosti z bojových umění s naším senseiem Jiřím Kerpanem (5. Dan AYF), který za svůj život prošel tvrdým prostředím Ukrajiny, tréninky ve Specnaz a intenzivním výcvikem Aikido v Japonsku. Workshop bude zaměřený na sebeobranu obyčejného člověka, který, nemaje hrubé síly, musí použít lest a techniku ke skolení soupeře.
Bude to akční, poučné a snad i zábavné. Os!