Domů Program

Cosplay herectví, od kostýmu k charakteru

Cosplay herectví, od kostýmu k charakteru

Neděle 24. 5. 2026 10:30–11:30
Sál Morava

Chcete se dozvědět, jak vdechnout život svému kostýmu? Na přednášce probereme různé herecké techniky, které si i společně vyzkoušíme a určitě si popovídáme i o soutěžní scénce! Vyslechnete si tipy a triky z herecké praxe a na závěr bude i prostor pro debatu! Přijďte svůj cosplay posunout na další level!

Přednášející


Kate

Kate

Kate je česká cosplayerka a herečka (domácím souborem v @divadlopodpalmovkou). Cosplayi se věnuje od roku 2015 a oblíbila si zejména soutěžní sféru. Má za sebou spoustu úspěchů na českých i zahraničních soutěžích. Mezi největší patří vítězství na @ecgcosplay v Paříži (duo) a speciální ocenění Drama Award během WCS v Japonsku.

Díky své profesi se v cosplay tvorbě nejvíce zaměřuje na roleplay a práci s vystupováním. Nově se zabývá i lektorstvím a připravuje pro vás online výukový kurz na téma cosplay soutěžení.