Aikido Yoshinkan - bojové umění nejen tokijské policie

Aikido Yoshinkan - bojové umění nejen tokijské policie

Pátek 18. 5. 2018 19:00–20:30
Stan bojovníků

Aikido je nedílnou součástí japonské kultury. Od svého založení se velmi rychle stalo oblíbeným a uznávaným bojovým uměním. Jednou z jeho forem je styl Yoshinkan, který se po vzoru meziválečného Japonska s nikým zrovna nemazlí. Také proto si vydobyl pověst drsnější školy. I přesto, že jde o nejmladší japonské bojové umění, jeho kořeny sahají až do dávných dob samurajů z rodu Minamoto. Naše dojo je jediné v České republice, které tento styl učí. Pokud jsi o aikidu ještě neslyšel, nebo nevíš, co si o něm myslet, zastav se u nás.

 

Na Animefestu vystupujeme už několikátým rokem a stejně jako dřív si i letos připravíme akční vystoupení, ve kterém vám představíme krásu a bolest Yoshinkanu. Celé vystoupení bude komentované ve stylu dojo-stand-up show. Takže krom příjemného pohledu na naše ztepilé chlapce a sličné dívky zjistíte i něco víc o aikidu. Diskuze po bitvě je vítána.

 

V rámci workshopu budeš mít možnost vyzkoušet si některé techniky na vlastní pěst pod vedením zkušených aikidistů. Nebo probrat své znalosti z jiných bojových umění s naším senseiem Jiřím Kerpanem, který za svůj život prošel tvrdým prostředím Ukrajiny, tréninky ve Specnaz a intenzivním výcvikem aikida v Japonsku. Workshop bude zaměřený na sebeobranu obyčejného člověka, který, nemaje hrubé síly, musí použít lest a techniku ke skolení soupeře. Bude to akční, poučné a zábavné. Os!