Důležité informace před cestou (2019)

16. 5. 2019

Kdy a kde?

Animefest se koná od pátku 24. 5. do neděle 26. 5. 2019 na brněnském Výstavišti. Oficiální zahájení programu začíná v pátek v 18 hodin. Vstup otevřeme již v 16 hodin, části doprovodného programu budou v provozu.

Dřívější odbavení - pokud již máte dopředu zaplacené vstupenky, můžete si vyzvednout náramky a materiály dopředu - ve čtvrtek od 16 do 18 hodin, v pátek od 10 do 13 hodin. Tak se snadno vyhnete frontám.

Novinka - pokud máte již dopředu zaplacenou vstupenku a čárový kód vstupenky (vytištěný nebo v mobilu), v pátek od 16 do 21 hodin jděte k hlavní bráně Výstaviště. S čárovým kódem vstupenky projdete přes turnikety a za nimi dostanate všechny materiály.

Výstaviště od centra nijak vzdálené není a s orientací vám snad pomůže naše mapa a informace o dopravě. Pozor - kvůli rekonstrukci přijíždí většina vlaků na stanici "Brno, dolní nádraží". Vchod na Animefest je přímo v úrovni tramvajové zastávky do Kongresového centra. Prohlédněte si také plán budov, upravili jsme rozmístění některých sekcí.

Posilová tramvaj v pátek a sobotu po skončení hlavního programu: P12 po trase Výstaviště - Česká - Konečného náměstí. Odjezdy z prostřední koleje ze zastávky u hlavního vchodu do Kongresového centra v pátek a v sobotu v 23:15, 23:45, 00:15 a 00:45. Na zastávce Česká přestup na noční spoje, na zastávce Konečného náměstí pro ubytované v tělocvičně.

Jak u vstupu?

Pokladny budou otevřeny po celou dobu programu. Stav své platby zjistíte na stránce, na kterou jste dostali odkaz v e-mailu s potvrzením registrace. Pokud odkaz nemáte, jděte na stránku prodej.animefest.cz, nahoře zadejte svůj e-mail a informace vám znovu pošleme. 

Pokud můžete, vytiskněte si stránku s čárovým kódem (nepřehýbejte kód, zdržujete tím odbavení), a tu potom ukažte u vstupu. Jinak řeknete své jméno (připravte si doklad totožnosti se jménem a fotkou). Obsluha si vás najde v seznamu, případně zaplatíte a dostanete od nás magnetku na památku a náramek, který slouží jako vstupenka, proto si jej nechte na ruce, dokud Animefest úplně neopustíte. U vstupu si také můžete vzít tištěný program a časopis FestZin.

Prosíme, poklidně se zařaďte do fronty a netvořte velké hloučky před vchodem, aby mohli procházet již odbavení návštěvníci.

Vstupné je možno platit také platební kartou nebo v eurech.

Ubytování v tělocvičně

Pro všechny návštěvníky je k dispozici tělocvična TJ Sokol, doplněná o blízkou ZŠ Kotlářská. V obou budovách je několik místností, do volných prostor vás nasměrují organizátoři v tělocvičně. Nezapomeňte si vzít spacák a vše, co potřebujete k příjemnému strávení noci.

Tělocvična bude otevřená v pátek od 14 hodin pro odložení věcí, můžete přijít i bez náramku (ale potřebujete vytištěnou vstupenku). V neděli je potřeba vše vyklidit do 16 hodin, takže si můžete věci vyzvednout až po skončení Animefestu. Tělocvična bude přístupná a hlídaná i přes den. V neděli můžete pro odložení batohů využít sál B v Kongresovém centru.

Program

Program poběží nonstop v Kongresovém centru, kde jsme pro vás připravili noční promítání, deskové hry a čajovnu.

Otevírací doba prostor: Rotunda a sál Morava - pátek 16-24, sobota 8-24, neděle 8-15; hala A1 - pátek 16-22, sobota 8-22, neděle 8-15; hala A2 - pátek 16-1, sobota 8-1, neděle 8-15.

Bohužel se do žádného ze sálů nevejdou všichni fanoušci. Pokud tedy bude na nějakém programu přeplněno, zajděte se podívat jinam, alespoň si rozšíříte obzory.

Většinu soutěží a přednášek budeme natáčet. Program z Rotundy budeme živě přenášet na obrazovku v hale A1 a také streamovat na internet (rodiče mohou z domu sledovat vaše vystoupení na cosplay soutěži ;-) ). Budeme se snažit natočit všechny potenciálně hodně navštěvované body programu (např. cosplay soutěže), abyste si je mohli později prohlédnout alespoň ze záznamu. Pokud si chcete zajistit místo a nechcete se mačkat, na Cosplay soutěž a Cosplay debut si můžete rezervovat místo. Je vyhrazeno 100 míst, cena rezervace 50 Kč, v prodeji na Infostánku v Kongresovém centru (od pátku 19:00, v sobotu od 10:00).

Ve všech prostorách najdete informační panely s programem a aktuálními informacemi (změny apod.). Prosíme nesahat na obrazovky.

V sobotu od 21 hodin proběhne stejně jako loni v nedalekém klubu Favál Animefest AsianStyle Afterpárty.

Aktuální program a případné změny snadno zjistíte pomocí aplikace pro Android nebo iPhone - stahujte z app.animefest.cz.

Zbraně a cosplay

Pokud si chcete vzít jakékoliv potenciálně nebezpečné předměty (kovové, airsoftové či jakékoliv zbraně, které by mohly být považovány za funkční), raději je neberte. A pokud přeci jen vezmete, nesmíte s nimi provádět nic nebezpečného, jinak zbraně zabavíme. Airsoftové zbraně musí být (dočasně) znefunkčněné, tedy například bez baterky, pružiny nebo zapečetěné. Pro pohyb na veřejnosti mimo Animefest si raději zbraně schovejte do obalu.

Soutěžící v cosplay soutěžích, kterým je méně než 18 let, přivezte s sebou podepsané svolení zákonného zástupce.

Objednaná trička a další zboží

Objednávky si vyzvedněte v prodejním stánku Animefestu, ten najdete mezi stánky v hale A1. Předem zaplacené objednávky pro vás schováme, ale přijďte prosím co nejdříve. Pro urychlení si připravte QR kód objednávky.

Hlasování

Hlasovací lístky pro AMV soutěž na vás budou čekat na místech v sále a vyplněné je budete moci odevzdat při odchodu ze sálů, případně do hlasovacích krabic umístěných na infostáncích. Pokud se na vás v sále nedostalo, můžete si lístky vyzvednout tamtéž. V Cosplay soutěži, Cosplay debut, Cosplay video a FestDance se hlasuje pomocí mobilní aplikace. Pro AMV soutěž a FestDance hlasujte do soboty 17:00! Pro ostatní soutěže můžete hlasovat do neděle 9 hodin.

Hlasování s QR kodem buď v mobilní aplikaci nebo na stránce animefest.cz/stripky

Občerstvení

Celý víkend bude v horním patře Rotundy v provozu kavárna. Stan s občerstvením a několik stánků najdete na volné ploše mezi budovami. Další občerstvení (také tematické japonské a korejské) najdete v halách A1 a A2 naproti pódiu. V okolí Výstaviště a Mendlova náměstí je dostatek restaurací různého druhu, na Mendlově náměstí samoobsluha.

Šatny

Šatny jsou k dispozici v Kongresovém centru u vchodu. Dále dvě šatny v Rotundě a jedna šatna u sálu Morava. Využívejte prosím všechny šatny. Objemná zavazadla si pokud možno odložte v místě ubytování.

V hale A2 v Cosplay zázemí je šatna pro odložení věcí pro cosplayery (všechny, nejen soutěžící).

V neděli otevřeme navíc sál B pro odložení zavazadel.

Focení u jezírka

Oblíbené zákoutí s jezírkem bude letos za plotem, ale domluvili jsme časy, kdy bude zpřístupněné. V sobotu od 10 do 20 hodin, v neděli od 10 do 14 hodin. Kolem jezírka udržujte pořádek.

Další informace

Před cestou si ještě prostudujte pravidla chování a odpovědi na časté dotazy.

Organizátory ve službě poznáte podle modrého trička s nápisem Hlídka. Další organizátoři mají barevné visačky s přezdívkou a organizátorskou rolí. Nebojte se kohokoliv odchytit, pokud budete mít dotaz, prosbu, připomínku nebo problém. Nebojte se upozornit organizátory, pokud uvidíte, že někdo porušuje pravidla. V případě zranění nebo zdravotních potíží kontaktujte organizátory nebo infostánek.

V kongresovém centru v hale za vstupem a v přízemí Rotundy budou informační stánky, kde se dozvíte vše potřebné o Animefestu, cestování po Brně, blízkých možnostech občerstvení, brněnských atrakcích atd. Také zde budou fungovat ztráty a nálezy a pomůžeme vám s řešením potíží. Telefonní číslo na Infostánek je 604 757 010.

Co dělat na Animefestu před zahájením?

Už jste odbavení, ale program ještě nezačal? Odvezte si batohy a věci do tělocvičny. Prohlédněte si zboží u stánků, někdo už třeba bude mít vybaleno. Část doprovodného programu už také bude v provozu (hudební hry, konzolové hry, aréna...). Poznávejte nové otaku kamarády. Udělejte si hezkou jarní procházku na Špilberk. Začtěte se do FestZinu.