Digital Art

7. 5. 2019

Jednou z novinek pro Animefest 2019 bude sekce Digital Art, kterou najdete mezi Artist Alley a Módním koutkem na balkóně v hale A1.

Digital Art sekce vznikla spojením kreslírny a foto stánku Creative Wolves a firmy ZEISS. Letos se k nim připojí další partneři v podobě monitorů Eizo, tabletů Wacom, počítačů Lenovo pro ten nejlepší zážitek z kreslení nebo úpravy vašich fotek.

Jedno foto plátno se mění na dvě, plně vybavené profesionálními záblesky od firmy Elinchrom a stativy od firmy Manfrotto. Takže kdokoliv může přijít využít volné kapacity jedné stage, vyzkoušet skvělé objektivy ZEISS a následně si danou fotku upravit a na místě vytisknout na tiskarnách firmy Epson.

K ruce vám budou specialisté zmíněných značek a pro všechny horlivé cosplayery bude možnost se nechat během dne vyfotit nejen od Creative Wolves.

Pro kreslíře budou připraveny tablety Wacom CintiqPro + Engine a Wacom MobileStudio Na kterých se budou moci vyřádit dle svých nejtemnějších přání.

Dalším program budou dva fotograficky zaměřené workshopy. Během pátečního večera workshop o práci s umělým osvětlením, který povede Zdeněk z Creative Wolves.
Na něj v sobotu podvečer naváže dvouhodinový kurz na kompletní retuš fotek, kterým vás provede FOTO Roman Čierny. Techniky budete samozřejmě moci hned zkoušet na zařízeních na místě.

V sobotu ráno vás navíc čeká kreslířský workshop od Prokopa "Neoworm" Smetany, který určitě nadchne všechny fanoušky digitální kresby.